AquaCamp2025 – En sjov og lærerig ferietur i vandet! 🤩🏊‍♂️

Endelig er det den tid på året, hvor startskuddet til årets AquaCamps går i gang. Denne gang er Vi så heldige at have mulighed for tilbyde alle vandglade børn fra 7-12 år, både at komme på AquaCamp til foråret (14-16 april) og som vanligt til sommer (ugerne 27,28,30 og 31) 

Har dit barn lyst til en uge fyldt med sjove oplevelser i vandet og nye venskaber? Så er REMA 1000 AquaCamp den perfekte sommerferieaktivitet!

I samarbejde med SvømDanmark, REMA 1000, Trygfonden og Arena Danmark inviterer vi i H2Odense igen i år til uger spækket med vandglæde, læring og fællesskab.

Hvad er REMA 1000 AquaCamp?

AquaCamp er en feriecamp for børn i alderen 7-12 år, hvor vi kombinerer svømmeundervisning, livredning, sjove vandlege og spændende aktiviteter på land. Vores dygtige instruktører sørger for, at alle – både øvede svømmere og nybegyndere – får en fantastisk uge, hvor de både bliver sikre i vandet og har det sjovt.

Hvad kan dit barn opleve på AquaCamp?

🔹 Svømning og dykning – Lær nye teknikker og få mere tryghed i vandet
🔹 Livredning og førstehjælp – Lær vigtige færdigheder, der gør svømning endnu sjovere og sikrere
🔹 Udspring og boldspil i vandet – Test nye grænser og få en masse grin
🔹 Sjove lege på land – Skattejagt, boldspil og fangelege styrker sammenholdet
🔹 Nye venner og masser af sjov – Oplev en uge fyldt med leg og fællesskab

 

 

 

 

Hvornår og hvor?

AquaCamp til FORÅRET

📅 Dato:

Uge 16 (d. 14-16 april) 

📍 Sted: Vollsmose Svømmehal - Vollsmose Alle 18B, 5220 Odense NØ.


Tid: Kl. 09.00 – 15.00 (mulighed for tilkøb af pasning, 1 time før/efter camp –  morgen pasning kl. 08-09 og eftermiddags pasning kl. 15-16)

AquaCamp til SOMMER

📅 Dato:

Uge 27 (d.30-4 juni/juli) 

Uge 28 (d.7-11 juli)

Uge 30 (d.21-25 juli)

Uge 31 (d.28-1 juli/august)

📍 Sted: Universitets Svømmehal - Moseskovvej 49, 5230 Odense M. 


Tid: Kl. 09.00 – 15.00 (mulighed for tilkøb af pasning, 1 time før/efter camp –  morgen pasning kl. 08-09 og eftermiddags pasning kl. 15-16)

Pris og tilmelding

AquaCamp til FORÅRET

💰 Pris: 900kr
📌 Tilmelding: https://h2odense.dk/event/230

📌 Tilmeldingsfrist: 1 april  

Medlemskab: Man behøver ikke at være medlem for at tilmelde sig. 

AquaCamp til SOMMER

💰 Pris: 1250kr
📌 Tilmelding:

UGE 27: https://h2odense.dk/event/226

UGE 28: https://h2odense.dk/event/227

UGE 30: https://h2odense.dk/event/228

UGE 31: https://h2odense.dk/event/229

📌 Tilmeldingsfrist: 9 juni (uge 27 + 28) og 1 juli (uge 30 + 31)

Medlemskab: Man behøver ikke at være medlem for at tilmelde sig. 

Alle deltagere får en fed AquaCamp-pakke med bl.a. T-shirt, goodiebag og sjove overraskelser og nye venner!

Hvorfor vælge AquaCamp?

Tryghed i vandet – Lær livsvigtige færdigheder på en sjov måde
Dygtige instruktører – Vores team består af erfarne og livredderuddannede instruktører og dygtige hjælpe trænere.
En uge med aktivitet og fællesskab – Giv dit barn en ferie fyldt med sjove oplevelser
For alle niveauer – Uanset om dit barn er nybegynder eller øvet svømmer, er der masser at lære og opleve

🔹 Skynd dig at sikre en plads – vi glæder os til at byde dit barn velkommen til en uforglemmelig AquaCamp! 🏊‍♂️🎉

Har du spørgsmål? Kontakt os på aquacamp@h2odense.dk

NB. Optil afholdelsen af AquaCamp vil du modtage en informations mail vedr. praktisk information om omklædning og hvad der skal pakkes i svømmetasken mm.