Vil du mere med din svømning? Hos Swim Team Odense kombineres professionel træning, stærkt fællesskab og moderne faciliteter i et af landets bedste konkurrence-miljøer. Her får du faglig udvikling, glæde og sammenhold – uanset om du er årgangs-, junior- eller seniorsvømmer.
Albani Fonden har bevilliget midler til indkøb af otte moderne rygstartsbøjler til Svømmeklubben H2Odense. Udstyret styrker træningen for børn, juniorer, seniorer og masterssvømmere. Læs hvordan rygstartsbøjler forbedrer teknik, sikkerhed, undervandsfase og konkurrencemiljø, og hvorfor støtten har stor betydning for klubben og talentudviklingen i Odense.
H2Odense har modtaget støtte fra Fynske Bank Fonden til et Destro Double Swim Tower, som løfter træningen for børn, unge og konkurrencesvømmere. I dette blogindlæg kan du læse, hvordan Swim Tower forbedrer teknik, power og motivation, og hvorfor udstyret er et vigtigt redskab i udviklingen af svømmere i alle aldre.
Du får tilsendt en e-mail med et bekræftelseslink – klik på det, og fortsæt med at oprette din profil.
Vælg herunder om må kontakte dig. Du kan altid ændre dit valg under min profil.
Trin 1: Klik på nedenstående ikon (firkant med pil op)
Trin 2: Klik på "Føj til hjemmeskærm"
Trin 3: Klik på "Tilføj" i øverste højre hjørne
Sådan! Du har nu tilføjet appen til din enhed.
Trin 1: Klik på de tre prikker øverst til højre
Trin 2: Klik på "Installer app" i menuen
Trin 3: Klik på "Installer" i pop-up beskeden
Trin 1: Klik på firkantet med pilen nedaf, øverst til højre
Trin 2: Klik på "Installer" i pop-up beskeden